Що таке корекція форми носа (ринопластика)

Ринопластика дозволяє змінити або підкоригувати форму носа. Побачити, як буде виглядати особа після операції, пацієнти зможуть на консультації. Для цього в клініці розроблена спеціальна моделює програма.

Кому показана корекція форми носа (ринопластика)

Часто пацієнти бажають змінити контури носа, позбутися від горбинки або від некрасивого, на їхню думку, кінчика носа.

Пластика носа застосовується:

  • В естетичних цілях, коли пацієнта не влаштовують власний ніс, окремі його ділянки.
  • Потрібне хірургічне втручання за медичними показаннями.

Формування кісткової та хрящової тканини завершується до 20 років, тому естетичну ринопластику слід проводити від 20 до 40 років. Винятком є медичні показання по відновленню функцій носа або отримані травми.

Як робиться корекція форми носа (ринопластика)

Оперативне втручання проводиться під загальним наркозом. Необхідний час 0,5-2,5 години, тривалість залежить від кількості виконуваних робіт. Перша доба слід провести в стаціонарі під наглядом лікаря.

У більшості випадків пластики носа здійснюється закритим способом. У порожнині носа робляться розрізи, відділяється шкіра, носові хрящі й кістки. Потім виконуються необхідні процедури. У разі зменшення розміру носа видаляється хрящ або частина кістки. Для зміни форми та додання обсягу можуть знадобитися хрящові або кісткові трансплантати, які беруться у пацієнта з носової перегородки або інших частин тіла.

Потім м'які тканини зшиваються. На обличчя накладається гіпсова маска, щоб випадково не порушити створену форму носа. У ніздрі поміщаються марлеві тампони з асептичним просоченням, доведеться дихати ротом.

При відкритій ринопластиці хірург робить розріз шкірної частини між ніздрями (колумелли) і внутрішні розрізи в порожнині носа. Потім проводить необхідні маніпуляції та зашиває м'які тканини.

Переваги корекції форми носа (ринопластики)

Ринопластика дозволяє вирішити естетичні проблеми: підкоригувати форму носа, виправити викривлення, горбочок або западину, а також вирівняти носову перегородку.

Закритий метод корекції менш травматичний для пацієнта, реабілітаційний період проходить швидше і легше. Відкрита ринопластика дозволяє виконати більший комплекс робіт. Який саме застосувати спосіб хірургічного втручання вибирає лікар, виходячи від поставленого завдання.

Інструментарій та оснащення

За ступенем втручання пластику носа поділяють на хрящову, кісткову і кістково-хрящову.

Під час проведення 
операції хірурги використовують сучасні інструменти: скальпелі з вузькими лезами, маленькі гострі ножиці, пінцети та ін. Для видалення кістково-хрящових тканин застосовується спеціальний інструмент - долото. Щоб надати носі нову форму, акуратно, по міліметру видаляються надлишки. М'які тканини зашиваються хірургічними нитками.

Результат корекція форми носа (ринопластика)

Гіпсова пов'язка знімається через 7-14 днів, набряки можуть триматися до 30 днів. Тому попередній результат корекція форми носа пацієнт побачить через місяць-два. Повне відновлення відбудеться через 6-12 місяців. Після сентопластики поліпшення дихання відбувається вже через 14 днів після операції.

Післяопераційний та відновний періоди

В кінці операції на ніс пацієнта накладається гіпсова пов'язка, в ніс вставляються вбираючі тампони. Дихати необхідно ротом. 1-3 дня пацієнт повинен перебувати в клініці під наглядом лікарів. Перед випискою, за рішенням хірурга, вставляються поліуретанові протектори, що підтримують контури носа. Вони не перешкоджають диханню, витягуються через 3 тижні.

Гіпсова пов'язка знімається через 1-3 тижні. Щоб зменшити утворення синців і знизити набряклість, перші дні слід спати на спині з піднятою головою. Не палити, не носити окуляри і не їсти гарячу або дуже холодну їжу протягом 1 місяця.

Після операції пацієнтові потрібно бути вкрай акуратним, берегти ніс. 3-4 місяці протипоказані заняття спортом, важка фізична праця. Не рекомендується тривале перебування на сонці.

Питання

Як підготуватися до ринопластики?

Перед операцією не слід приймати ліки, що розріджують або знижують згортання крові. За добу перед операцією можна їсти тільки легку їжу. В день операції бажано повністю відмовитися від їжі.

В якому віці рекомендують робити ринопластику?

Оптимальним віком для корекції форми носа є 20-40 років. До 20 років ще проходить формування хрящової та кісткової тканини. Після 40 років у зв'язку з віковими змінами знижується загоєння тканин, а також послаблюватися обмінні, регенеративні процеси.

Основна інформація про ринопластику

Показання

Естетичні проблеми, вроджені чи набуті деформації носа, викривлення носової перегородки

Результат

Виправлення вроджених або придбаних деформацій носа, відновлення відсутнього носа, розв'язання естетичних проблем носа

До операції

Наявність естетичних недоліків носа: величина, горбочок тощо., Медичні показання

Після операції

Усунення естетичних недоліків, рішення медичних проблем


Переваги методу

Дозволяє позбутися від недоліків на обличчі, що викликають психологічний дискомфорт, відтворити бажаний зовнішній вигляд

Може поєднуватися

підтяжкою обличчя, лоба, пластикою повік, ліпосакції та жировими ін'єкціями (ліпофіллінг)


Інструментарій і оснащення

Під час проведення операції хірурги використовують сучасні інструменти: скальпелі з вузькими лезами, маленькі гострі ножиці, пінцети, долото та ін.

Час проведення

Продолжительность процедуры

від 0,5-2,5 години

Анестезія

Місцева НІ
Загальний наркоз ТАК

Терміни госпіталізації

Стаціонар

1-3 дні

Повернення до активної діяльності

2-3 тижні

Повне відновлення

6-12 місяців


Відгуки

Cпециалисты направления

Петах Андрій Василійович

Пластичний хірург, . Лікар першої категорії. Кандидат медичних наук

Гришин Євген Леонідович

Хірург вищої категорії 22-річний досвід роботи

Трембач Олександр Михайлович

Онкохірург, пластичний хірург, Кандидат медичних наук, Лікар вищої категорії

Лавриненко Наталія Миколаївни

Пластичний хірург, косметолог

Звездиліна Людмила Стратонівна

Анестезіолог, лікар вищої категорії досвід роботи понад 20 років роботи

Гармаш Наталія Анатоліївна

Старша медсестра

Переваги клініки «РомиТаль»

Клініка «Роміталь» готова надати професійну допомогу всім бажаючим поліпшити свій зовнішній вигляд, зробити своє життя щасливішим. Менеджери клініка стежать за тим, щоб ціни на послуги пластичної хірургії були оптимальними. Остаточна вартість послуг залежить від виду операції та ступеня втручання. Ціна естетичної корекції відповідає високій якості виконання